• PRIHLÁSENIE DO WINDOWSU

• Všetky školské počítače v odborných učebniach umožňujú prihlásenie sa do Windowsu s Vašim školským Office 365 kontom. Pri prihlásení použijete rovnaké prihlasovacie údaje (poskytnuté prostredníctvom triednych učiteľov - obvykle hneď na začiatku školského roka), ktoré používate na prihlásenie sa do Office 365.

V momente prvého prihlásenia na konkrétnom počítači sa vytvorí Váš používateľský profil, čo trvá max. 2 minúty. Každé ďalšie Vaše prihlásenie na tomto počítači by malo trvať iba niekoľko sekúnd. Z tohto dôvodu je vhodné, aby ste si v každej odbornej učebni vybrali jedno pracovisko, ktoré budete využíať celý školský rok.

Keďže sa prihlasujete do Windowsu s Office 365 kontom, do aplikácií Word, Excel, Powerpoint, Teams, atď. už nebude potrebné ďalšie prihlásenie. Osobné úložisko OneDrive vyžaduje potvrdenie e-mailovou adresou, ale len pri prvom prihlásení.

Počítače môžu byť kedykoľvek premazané. Preto je dôležité vedieť pracovať s Vašim online úložiskom OneDrive, poznať, kde sú Vaše súbory a či sú v bezpečí.

OneDrive je automaticky nastavený tak, aby zálohoval a synchronizoval súbory uložené v priečinkoch Pracovná plochaDokumenty a Obrázky. Môžete pracovať aj priamo s priečinkom OneDrive. Súbory uložené mimo týchto priečinkov nebudú zálohované.

Po uložení súboru sa uistite, či bol nový súbor synchronizovaný a až potom sa odhláste. Ak sú pri súbore modré šípky, súbor sa práve synchronizuje. Ak je pri súbore ikona bieleho obláčika alebo zelenej fajky, súbor je synchronizovaný a je bezpečné odhlásiť sa zo systému Windows.

Veľkou výhodou je, že všetky Vaše súbory máte k dispozícii odkiaľkolvek. Nainštalujte si aplikáciu OneDrive do mobilného telefónu, tabletu alebo na domáci počítač.

K súborom môžete pristupovať aj cez webový prehliadač. Prihláste sa so svojim heslom na stránke office.com a kliknite na aplikácie a OneDrive. Následne uvidíte priečinky so svojimi súbormi.

Po ukončení práce na konkrétnom počítači sa nezabudnite odhlásiť, reštartovať alebo vypnúť počítať (napr. ak je to posledná vyučovacia hodina v danej odbornej učebni).

Kliknite jednoducho na Štart – Vaše meno – Odhlásiť sa. Alebo kliknite na Štart – Napájanie – Reštartovať/Vypnúť.

Ak zabudnete heslo do Office 365, môžete si nechať jednoducho poslať overovací kód na Váš mobilný telefón, resp. e-mailovú adresu. (podľa toho, aké nastavenie ste si zvolili pri registrácii na samoobslužné resetovanie hesla).

Manuál - nastavenie - samoobslužné resetovanie hesla

• Stredná odborná škola drevárska, Filinského 7, Spišská Nová Ves